Маркування ЄС

Згідно з діючими нормами ЄС про маркування шин, шини для легкових та легковантажних автомобілів повинні мати додаткову етикетку із зазначенням таких ключових характеристик:

 

1. Паливна економічність: чим менше шина витрачає енергії під час кочення, тим менше палива потрібно для продовження руху.

У легкового автомобіля тертя шини з поверхнею дороги може поглинути близько 20% необхідної енергії,  у  вантажного автомобіля  - до 30%.

Рівень опору коченню оцінюється за шкалою від А до G:

  • А - найбільш ефективний показник (максимальна паливна економічність);
  • G - найменш ефективний показник (мінімальна паливна економічність).

Вибір шин з кращими показниками призводить до зниження споживання палива.

Різниця між двома класами опору коченню  проявляється в різниці витрат палива об'ємом близько 0,1 літрів на 100 кілометрів. Результати залежать від типу автомобіля та кліматичних умов.

 

2. Зчеплення на мокрій дорозі визначає здатність шини утримуватися на дорозі в умовах мокрого дорожнього покриття. Оцінюється за шкалою від А до G:

  • А - найбільш безпечний показник (максимальний рівень зчеплення шин)
  • G - найменш безпечний показник (мінімальний рівень зчеплення шин)

Вибір шин з кращими показниками зчеплення на мокрій дорозі призводить до підвищення ефективності гальмування на мокрій поверхні і, відповідно, до підвищення безпеки водіння.

Різниця гальмівного шляху автомобілів на шинах класу G і А може досягати 18 м (на мокрій дорозі, для середнього легкового автомобіля, що рухається зі швидкістю 80 км / ч).

 

3. Рівень шуму вказує на зовнішній шум, створюваний проїжджаючим автомобілем. Шум, що створюють  шини від контакту з дорогою,  може становити від 50 до 80% загального шуму  автомобіля. Однак слід пам'ятати, що загальний шум, створюваний автомобілем, залежить, у тому числі, і від характеру дорожнього покриття.

 

Оцінка рівня шуму класифікується за трьома класами у вигляді однієї, двох або трьох звукових хвиль. Чим більше хвиль, тим гучніша шина:

  • 1 чорна хвиля - тиха шина (як мінімум на 3 db нижче граничного значення для Європи)
  • 2 чорних хвилі - помірно гучна шина (між граничним значенням і рівнем,  нижчим від нього на 3 db)
  • 3 чорних хвилі гучна шина (вище граничного значення для Європи).

Відповідно до нового маркування,  різниця між однією чорною хвилею і трьома - істотна. Шина з однією чорною хвилею утворює на 6 db менше шуму, ніж шина з трьома хвилями (у чотири рази голосніше).

 


Ми використовуємо файли cookie для оптимізації контенту та швидкодії сайту. Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.