НАМ 47!

24.12.2019

22 грудня РОСАВА відсвяткувала солідну дату – 47 років!


Для людини, яка досягла такого віку, це привід озирнутися, проаналізувати свої досягнення, невдачі, приємні моменти і не дуже. Та з іншого боку, це аж ніяк не закритий шлях вперед.

АЛЕ для нашого підприємства це навіть не середина дороги. Попереду – нові плани, нові досягнення й перемоги. Ми готові жваво і впевнено продовжувати крокувати і завойовувати серця кожного, хто віддає перевагу нашим шинам!

Проте ми не забуваємо про той славетний шлях, який ми долали 47 років. Тоді, у 1972 році, колектив молодих і завзятих шинників зібрав першу білоцерківську автошину. О 4:30 ранку в підготовчому цеху крикнули: «Есть первая резина». Її розмір був 320-508.

Перший складальник Е.С. Шулдик, вулканізаторник – В.Т. Савченко.

1000 шина народилася 8 лютого 1973-го. Того ж року 100 000 – 28 квітня та 250 000 – 26 червня, 1 000 000 – 3 грудня (складальниця М. Г. Маринович). 1973-го завод запускає п’ять типорозмірів покришок і шість автокамер.

Цьому передували 7 років всенародного будівництва, яке скликало кращих спеціалістів колишнього Радянського Союзу.

Була поставлена важлива державна задача – дати країні конкурентоспроможні шини для автомобілів і сільськогосподарської техніки, які б не поступалися закордонним аналогам.

В складі шинного комбінату були ТЕЦ, механічний, шинний завод, резино-технічних, азбестово-технічних виробів, комплекс інженерно-технічних споруд, енергетично і ремонтно-технічної бази, житловий мікрорайон з інфраструктурою.

Завдяки феєричним результатам будівництва про місто з населенням всього 70 тисяч людей слава розійшлась по світу.

Із самого початку був взятий курс на якість. Молоді ентузіасти достроково опановували «шинну науку», потужності та грамотно вирішували технічні задачі, тож через рік, 1973-ого, завод був високо відзначений на рівні держави, а 128 передовиків отримали медалі та ордени за героїну роботу.

Так, завдяки запуску шинного гіганта в Білій Церкві були побудовані готель «Дом приезжих», база відпочинку «Дубова роща», піонерський табір «Лісова казка» та профілакторій «Дубрава». Відкрито тролейбусний рух по першому маршруту у червні 1980-го, а через 9 років – по другому.

Мікрорайон Леваневського, який сьогодні є одним з найбільших у місті, збудували з нуля. За перше десятиліття, як гриби, виросли 53 будинки, де новосілля відсвяткувало 31 975 людей. Тут було відкрито чотири школи, об’єкти громадського харчування, магазини, садочки, пошта, телеграф, Будинок культури, Юного техніка, бібліотека, поліклініка, спортивні комплекси, паркова зона «Луна-парк».


Ми ДЯКУЄМО багатотисячному колективу шинників і ПИШАЄМОСЯ кожним! Завжди пам’ятатимемо і цінуватимемо подвиг наших ветеранів, тих особливих людей, які розбудовували завод і передавали безцінний досвід наступним поколінням!

Бажаємо всім неймовірних сил і оптимізму, міцного здоров’я і стабільного благополуччя.

Нам ще працювати і працювати, адже БЕЗ ШИНИ НЕМАЄ МАШИНИ.

Ми використовуємо файли cookie для оптимізації контенту та швидкодії сайту. Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.