Сторінками історії

21.04.2017

У місті Біла Церква в 1965 році, з населенням в той час близько 70 тисяч осіб, почалося будівництво гіганту хімічної промисловості - шинного комбінату.

Першим його директором був призначений І.А. Валушко і створена дирекція. Після затвердження проектного завдання на будівництво комбінату, почали будувати основні промислові майданчики - шинний завод, ТЕЦ, механічний завод. Промисловий майданчик займав 301 гектар. Всього необхідно було побудувати і ввести в експлуатацію 150 об'єктів в терміни згідно із затвердженим графіком.

ФОТО!!!!

Вели роботи будівельно-монтажний трест «Білоцерківхімбуд» і багато інших спеціалізованих організацій. Будівництво було унікальним. Доводилося вирішувати багато складних питань щодо поставок обладнання, видачі технічної документації і т.п. Устаткування поставляло 256 заводів з 109 міст Радянського Союзу.

Коли будівництво набрало великих масштабів, директором комбінату призначили Є.Г. Лопато, який знав будівельну справу досконало. Цю посаду він обіймав у період з 1965 по 1972 рік. Коли будівництво шинного заводу підходило до завершення і треба було починати підготовку до старту й освоєння найбільшого виробництва, від першого керівника тепер вимагалися добрі знання технології, специфіки самого процесу виробництва шин, освоєння великих потужностей. Крім того, одним з головних питань стало питання підготовки кадрів. Основну частину робітничих професій та ІТП складу необхідно було запросити з усіх куточків Радянського Союзу -  Ярославль, Омськ, Красноярськ, Воронеж, Волзьк, Дніпропетровськ та інші міста.

В процесі введення в експлуатацію Дніпропетровського шинного заводу, посаду начальника виробничого відділу займала молода та енергійна, вольова й цілеспрямована людина - Митрофанов Михайло Тимофійович. Йому було запропоновано очолити Білоцерківський комбінат на посаді генерального директора, а Лопато Є.Г. - запропонована посада заступника з капітального будівництва.

ФОТО!!!

Будівництво і введення потужностей шинного заводу перебувало під постійним контролем Головного Нафтохімпрому УРСР. Останній тиждень перед запуском заводу державна приймальня працювала по 12 і більше годин на добу. Багаторічна праця не однієї тисячі будівельників завершилася введенням в експлуатацію потужностей з виробництва 4 млн. шин на рік: 1950 тис. легкових, 1550 тис. вантажних і 500 тис. сільськогосподарських.

З введенням в дію чинного найбільшого в регіоні промислового комплексу, місто Біла Церква перейшло в ранг промислових центрів.

Далі буде…

Ми використовуємо файли cookie для оптимізації контенту та швидкодії сайту. Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.