Чи можна їздити з тріщинами на шинах?


Доволі часто в процесі експлуатації автомобілів з'являються тріщини на протекторі шини. У таких ситуаціях в автовласників зазвичай виникають резонні запитання: «Чи можна їздити з потрісканими покришками? Чим це загрожує?» Щоб дати розгорнуту відповідь, потрібно повністю розібратися в темі.

Які причини тріщин?


Існують різні причини, які сприяють появі дрібних або глибоких тріщин. Так, мікротріщини глибиною 1-2 мм, що нагадують павутину на покришках, свідчать про неправильне зберігання гуми. Ймовірно шини протягом тривалого часу перебували під прямим сонячним промінням або лежали в приміщенні, де спостерігалися різкі температурні перепади.

Досить часто дрібні дефекти в канавках автогуми з'являються через негативний вплив хімічних реагентів, котрі додаються при виробництві асфальтових сумішей, або піщано-сольового розчину, яким посипають дороги під час ожеледі. 

Якщо тріщини на шинах мають глибину понад 3 мм, це вірна ознака зношеності гуми через тривалу експлуатацію. Причиною є втрата еластичності через поступове випаровування смол і масел, що використовуються у виробництві покришок.

Ще однією розповсюдженою причиною того, що потріскалася гума, є неакуратність робіт під час бортування колеса. Недостатній досвід майстра або застосування неякісного обладнання може призвести до пошкодження корду.

Види тріщин та наслідки


При появі глибоких поздовжніх або поперечних тріщин виникає загроза безпеки водіїв, пасажирів та інших учасників дорожнього руху, а все через попадання всередину бруду, вологи, хімічних реагентів. Це може стати причиною різкого лопання гуми та виникнення серйозної аварії. Тому, якщо ви помітили бічні або поздовжні тріщини на автогумі,  якомога швидше замініть зношені покришки.

Чи можна їздити на покришках, які потріскалися? 


У першу чергу, необхідно звернутися на СТО до кваліфікованого фахівця для проведення діагностики шини та з'ясування причин пошкодження. Тільки обстежуючи шину, фахівець підкаже, чи можна експлуатувати шину після проведення ремонту, чи варто її замінити.

Якщо пошкодження знаходяться у водовідвідних каналах протектора, вода з доріг може потрапити на металевий брекер, що сприятиме корозійному руйнуванню даної деталі. Це призведе до шуму і вібрацій під час їзди, нерівномірного стирання покришки і швидкого виходу з ладу.

Коли потрісканий полімер, збоку на гумі буде спостерігатися поступова втрата тиску шин. Це може призвести до перевантаження боковин, їх перегрівання і передчасного зносу.

Що робити, якщо шини потріскалися? 


Зазвичай автовласники вирішують -  викинути зношені автошини та купити новий комплект гуми, але варто врахувати, що в деяких випадках можливий ремонт потрісканих покришок. Якщо поглиблення помічені в канавках протектора, можете звернутися по допомогу в спеціалізовані автомайстерні або СТО, де майстри можуть просто заплавити наявні пошкодження за допомогою спеціального верстата. Щоб усунути «павутину» з мікротріщин, часто використовують силіконові склади суміші, які уповільнюють процес старіння автогуми.

Глибокі ушкодження, на жаль, усунути неможливо, тому використання зіпсованої покришки категорично забороняється. Єдиним виходом стане повна заміна шини.

Ми використовуємо файли cookie для оптимізації контенту та швидкодії сайту. Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.