Чому шумить гума: всі можливі причини і способи їх усунення


Багато автовласників наражаються на таку проблему як шум від гуми. Це явище не несе в собі нічого негативного, але створює певний дискомфорт під час поїздок. Для більшості відсутність шуму навіть стає одним з головних чинників вибору нових покришок. Хтось прагне заглушити гул хорошою акустикою або навіть радіо, але і це допомагає не у всіх випадках. Крім того, автовласників турбує не просто подразливий монотонний звук, але й питання, чи не є шум причиною несправностей. Насправді причини криються в якості дорожнього покриття і самих покришок.

Чому від літньої гуми шум більший, ніж від зимової? 

Найчастіше скарги на шум в автовласників з'являються після заміни зимової гуми на літню. У перші дні різниця в їзді на автомобілі відчувається особливо сильно. І причина посиленого шуму далеко не у відкритому вікні, а в таких особливостях:

 • Особливості протектора. У протекторі зимової гуми багато канавок і ламелей, покликаних відводити мокрий сніг і збільшувати зчеплення з обледенілою поверхнею траси. Літні шини мають більш згладжений малюнок, оскільки в їх завдання не входить забезпечення стійкості на засніженій дорозі.
 • Різниця в складі гумової суміші. Зимові шини виготовляють з більш м'якої гуми, оскільки вона не твердне під час заморозків. Це важливо для нормального зчеплення із засніженими дорожнім покриттям. Літня гума повинна зберігати твердість і стійкість в будь-який час, тому виробляється з іншої гумової суміші.

Відмінності літньої гуми від зимової з точки зору рівня шуму  

Якщо розглядати літні та зимові шини з точки зору різного рівня  шуму, то слід зазначити таке:

 • Літня гума більш тверда. Коли  її протектор вдаряють частинки щебеню (наповнювача дорожнього покриття), створюється великий шум.
 • Зимова гума м'якша, ніж літня. Її протектор розрізаний безліччю ламелей і канавок, і коли камінці об неї вдаряються, гучність шуму набагато менша, ніж у випадку з літніми шинами.
 • У літньої гуми ширші блоки протектора. Повітря з них під час їзди на великій швидкості просто не встигає відходити, через що з'являються мікрохлопки, що створюють шум.
 • У зимових шин яскраво виражений рисунок протектора. Численні ламелі та канавки під час руху без проблем встигають відводити повітря від шин, не викликаючи мікрохлопків та іншого шуму.

Під час їзди влітку звуковий ефект дають самі покришки, а взимку шум є через зчеплення гуми з дорожнім покриттям. Саме особливості протектора, на думку фахівців, є найбільш явними причинами появи гулу.

Які фактори впливають на шум гуми?

У виникненні досить сильного шуму гуми визначальну роль грають різні фактори: від якості самих покришок – до якості дорожнього покриття та умов навколишнього середовища. Серед загальних причин можна виділити:

 • Посилений каркас. Його спеціально встановлюють для підвищення жорсткості покришки. Під час їзди на поганій дорозі така гума захищена від пробою, але тут виникає проблема підвищеного шуму.
 • Несправний підшипник. Іноді він створює звук, схожий на гул гуми. Причиною несправності підшипника може бути зношеність бігової доріжки.

Дорожнє покриття

У сфері дорожнього будівництва як наповнювач найчастіше використовують щебінь. Контактуючи з поверхнею шин, він призводить до появи характерного шуму. При цьому взаємодія твердої літньої гуми з пористим покриттям супроводжується набагато більш гучним гулом, ніж м'які зимові покришки. Шум може посилюватися на тих ділянках дорожнього покриття, де використовувався дуже дрібний наповнювач.

Тиск у шинах

Перекачані шини - ще одна причина  посиленого шуму гуми. Коли покришка накачана занадто сильно, збільшується площа її зчеплення з дорожнім полотном, що неодмінно веде до посилення і без того неприємного гулу. Багато автовласників і працівників сервісів рідко звертають увагу на показники тиску. Накачування має проводитися під контролем монометра.

Якість та розмір гуми

Дешевші покришки мають недостатньо якісний склад, який стає причиною появи занадто сильного шуму. Він може бути й наслідком недотримання технології виготовлення, через що страждає якість протектора та інші експлуатаційні характеристики шин. Тому краще купувати шини, які пройшли сертифікаційні випробування за рівнем шуму й іншими показниками безпеки.

Ширші шини завжди шумлять сильніше, оскільки поверхня зіткнення з дорожнім полотном у них більша, а опір асфальту відповідно вищий.

Температура навколишнього середовища

У літню пору, особливо в дуже жарку погоду, можна помітити посилення шуму. Це пов'язано з пом'якшенням гуми та збільшенням її опору дорожньому покриттю.

Як впоратися з шумом гуми? 

Помітивши, що зимова гума шумить менше, деякі водії вирішують залишити її на літо. Але тут варто зауважити, що це лише ще більше посилить шум. За жаркої погоди гума розм'якшується і ще більше зчіплюється з асфальтом. Крім того,  погіршується керованість автомобіля на дорозі та швидше стирається гума.

Нічого страшного в шумі від покришок під час їзди немає, і спеціальних методів позбавитися його ще не існує. Необхідно лише правильно вибирати гуму і стежити за її станом. Ще кілька порад щодо зменшення рівня шуму:

 • При купівлі обов'язково врахувати індекс шумності шин.
 • Купувати покришки лише перевірених брендів, оскільки невідомі виробники можуть не дотримуватися вимог щодо жорсткості гуми.
 • Завжди стежити за рівнем тиску в шинах, використовуючи манометр.
 • Провести шумоізоляцію автомобіля, повну або часткову. Це оптимальний варіант для тих, кого гул зовні авто сильно «напружує».

Якщо розглядати шини з точки зору  шуму, то найменш гучними будуть покришки з широкими поздовжніми канавками та м'яким протектором. Чим більше поздовжніх канавок має рисунок, тим менше неприємного гулу він буде видавати.

Ми використовуємо файли cookie для оптимізації контенту та швидкодії сайту. Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.