Де зроблені шини: в чому різниця?


Глобалізація  це добре чи погано? У випадку з шинами для українського споживача однозначно добре, але про все по черзі.Виробники товарів масового попиту давно навчилися наближати своє виробництво до споживача  туди, де є хороший попит, а ще туди, де нижчі податки й дешевша робоча сила. В країнах з містким, перспективним ринком побудували свої заводи найбільші світові виробники харчових продуктів, електротоварів, хімії, автокомпонентів й навіть автомобілів.


Світова практика


Це стосується і виробництва шин, хоча побудувати повноцінний шинний завод недешево і нелегко в організаційному плані. З точки зору технологій автомобільна шина — дуже непростий об'єкт. Водночас нинішній рівень технологій такий, що дозволяє налагодити випуск продукту з заданими якостями чи не в будь-якій точці світу,  був би відповідний капітал і відпрацьований техпроцес.З цієї причини більшість визнаних лідерів шинного світу навіть мають по кілька своїх заводів в різних країнах, організовують так зване контрактне виробництво. Мається на увазі випуск продукції на замовлення на незалежному підприємстві, але під торговою маркою замовника. Природно, в такому випадку власник бренду забезпечує завод необхідною документацією і контролює відповідність обладнання його вимогам. Технологія замовника повинна дотримуватися на всіх етапах, починаючи від закупівлі сировини й закінчуючи пакуванням готових виробів, за цим стежать спеціальні представники бренду.

За таким принципом випускають свої колеса багато відомих у нас виробників. Причому багато хто з них вважає за краще налагоджувати й власне, і контрактне виробництво в Східноєвропейському регіоні. Справа, мабуть, в тому, що в країнах колишнього соцтабору існувало досить багато шинних заводів, які згодом довели їх до найсучаснішого рівня. Такі заводи сьогодні працюють в Чехії, Словаччині, Словенії, Польщі. Уже кілька років в цьому списку присутня й Україна.Український національний виробник шин


Один з шинних заводів, який дістався нам у спадок з минулого, вдалося зберегти в найважчі роки будівництва нової держави — незалежної України. І сьогодні «РОСАВА Тайерс» в Білій Церкві Київської області - єдиний виробник шин в Україні  найсучасніше підприємство повного циклу.
 
Виробничі майданчики оснащені німецьким, голландським, словацьким обладнанням. Під повним циклом потрібно розуміти весь ланцюжок випуску шин — від їх розробки, створення компаунду (гумової суміші для виготовлення всіх деталей шин) до процесів складання, вулканізації та контролю вихідних характеристик готового виробу. Насправді заводів, де міксують свій компаунд, в усьому світі не так вже й багато, і білоцерківський шинний завод серед них. Саме тут, ще на початку 2000 рр., виробництво так званих товарних гумових сумішей замовляли деякі світові виробники шин. Згідно з умовами контракту, все це трималося в таємниці.
 
Сьогодні на «РОСАВА Тайерс» випускаються понад 250 типорозмірів шин для легкових автомобілів і легких вантажних автомобілів, комерційного транспорту під брендами Rosava і Premiorri, і сільськогосподарської техніки під брендом ROSAVA-AgroS. Крім того, виробляється продукція по off-take проєктам під брендами замовника. Що цікаво, білоцерківські шини продаються практично на всіх континентах: в Європі та Азії, Африці та Америці, Австралії та Новій Зеландії.

Наприклад, в Америці  серед великих країн, куди поставляють українські шини  це США і Канада. В Європі  Польща, Німеччина, Англія, Чехія, Франція та ін. В цілому українські шини поставляються в 60 країн світу.


Якість


Чим же це вигідно українському автомобілісту, який ніколи не був ні в Африці, ні в Америці? Все дуже просто: йому доступна покупка якісних шин з характеристиками світового рівня у себе вдома і за «українською» ціною. Їх виробляють на тих же конвеєрах, що і шини для Європи, Америки та інших експортних ринків.

Кожна шина, яка зійшла з конвеєра заводу проходить 100 відсотковий контроль якості вихідних характеристик, комплекс стендових і сертифікаційних випробувань з метою визначення показників її якості та безпеки на відповідність державним і міжнародним стандартам (вимогам Правил ООН). Також всі шини проходять обов'язкову сертифікацію на відповідність вимогам Європейської комісії за показниками зчеплення з мокрою дорогою, рівня шуму, опору коченню в науково-технічному центрі IGTT (Чехія) і випробувальному центрі в IDIADA (Іспанія, Франція). Результати випробувань, позначені у вигляді цифр і букв, наносяться на євро етикетку, яка наклеєна на шину.

Чи є відмінності шин між моделями для зовнішнього і внутрішнього ринку? Деякі відмінності є, але вони, швидше за все, пов'язані з кліматичними умовами регіонів або країн, де будуть експлуатуватися шини. Оскільки клімат в різних регіонах не може бути однаковим. Є зимові шини з рисунком протектора для суворої зими (PREMIORRI ViaMaggiore Z Plus), навіть з протектором під шипування (Snowgard), де автомобіль буде їздити засніженими дорогами або покритими льодом. І є зимові шини для експлуатації в умовах м'якої зими (ViaMaggiore).


Таким чином, шини Rosava і Premiorri, що продаються в українських магазинах і які експортуються за кордон, мають ті ж характеристики за безпекою та комфортом. Першими цю ідентичність помітили журналісти незалежних автомобільних видань, які ще в середині 2010-х на свій страх і ризик включили в порівняльні тести свіжі моделі білоцерківських шин. І ті несподівано виявилися у верхній частині рейтингу, поступившись лише кільком дорогим преміальним моделям! З того часу характеристики продукції «РОСАВА Тайерс» ще більше «підросли», що не дивно.

Показово, що в асортименті шин бренду Premiorri з'явилися великі типорозміри шин, аж до 20-дюймової Premiorri Solazo S Plus 235/55R20. А це говорить про зростання іміджу бренду, адже «великий дюйм» типовий для аж ніяк не бюджетних автомобілів.

Устаткування


Тільки за останні кілька років обладнання заводу поповнилося більш сучасними високотехнологічними лініями. Серед них кілька автоматичних шинозбиральних комплексів EXXIUM від VMI Holland B.V. За десять форматорів-вулканізаторів від Harburg Freudenberger (Німеччина) і Uzer Makina (Туреччина) для повного циклу вулканізації шин 15-22 дюймів, що дозволить збільшити виробництво шин в даних дюймах.

Комплекс нового обладнання та приладів встановлено в центральній заводській лабораторії  високоточний реометр MonTech MDR 3000 Professional та ін. Воно є максимально інформативним і дозволяє визначити ресурс шини та вдосконалити її властивості ще на етапі проєктування. Також відкриває нові можливості для створення сучасних рецептур гумових сумішей з підвищеною характеристикою експлуатаційної витривалості шин.

Якість готової продукції по вихідним характеристикам  більш як 20 параметрів  контролюють кілька ліній інспекції якості. До речі, тут теж чергова новинка  сучасна лінія від американського бренду Micro-Poice, яка встигла зарекомендувати себе більш продуктивною роботою. За 1 хвилину інспектує 3 шини.

Власне кажучи, на виключення браку і вплив на якість продукції людського фактора, працюють всі закуплені високотехнологічні лінії.

З огляду на сучасні очікування споживачів до якості шин, перш за все в керованості, безпеці та довговічності, і з метою підвищення їх експлуатаційних характеристик, компанія активно веде розробки по створенню рецептури гумових сумішей із застосуванням сучасних технологій і сировини нового покоління.
Ми використовуємо файли cookie для оптимізації контенту та швидкодії сайту. Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.