Куди подіти старі шини?


Купуючи шини, кожен власник авто намагається вибрати найбільш якісні та надійні моделі для свого чотириколісного друга. Але навіть найкращі покришки від іменитого бренду все одно зношуються. Акуратна експлуатація шин і неекстремальне водіння продовжать їх термін служби, але підсумок буде один - гуму потрібно замінити. На цьому етапі виникає запитання: куди подіти старі шини? Вигідний варіант -  продати , якщо, звичайно, протектор ще не до кінця стерся і вони мають належний вигляд. 

Чи можна продати шини?

Досить часто автовласники вирішують замінити увесь комплект покришок на автомобілі, хоча старі шини можуть бути  не зовсім зношеними. У тих ситуаціях, коли гуму можна ще використовувати за прямим призначенням, є можливість продати її іншому автолюбителю за відносно невисоку вартість. Реалізувати стару гуму можна через різні майданчики (спеціалізовані магазини, шиномонтажні станції, інтернет-магазини). Але якщо  шини значно зношені, то їх потрібно обов'язково утилізувати.

Заборонено викидати використану гуму

Багато автовласників замислюються над тим, щоб викинути зношені шини і не мати проблем. Але залишити покришки біля сміттєвого бака або на узбіччі -  означає  заробити неприємності, адже подібні рішення переслідуються  законом. Це пов'язано з тим, що покришки складаються з шкідливих для екології матеріалів з тривалим періодом розпаду, через що у ґрунт і повітря потрапляють отруйні речовини. Крім того, неутилізована гума стає «розсадником» цілих «колоній» комарів і щурів, а також є легкозаймистим об'єктом, який під час горіння  виділяє в атмосферу отруту.

Адміністративний кодекс і природоохоронне законодавство попереджають про санкції і штрафи, передбачені за незаконне викидання старих шин. Тому найвірнішим і простим способом позбутися  непотрібних покришок є утилізація.  Заводи, що працюють зі вторсировиною, перероблять отриманий матеріал, подрібнють його і надалі використовують для укладання асфальту або з іншою метою.

Пункти утилізації шин

У великих містах розташовані спеціальні пункти прийому старої автомобільної гуми, які співпрацюють із заводами вторсировини. Послуга з утилізації проводиться безкоштовно, тому немає нічого складного в тому, щоб не кинути б / в шини будь-де, а вчинити як законослухняний громадянин, який дбає про довкілля, і здати шини на переробку. У маленьких містах пункти можуть працювати в платному режимі, адже покришки потрібно  зберігати і транспортувати на завод, але плата досить доступна для кожного автовласника.

Що виготовляють зі старих шин?

Будь-які полімерні вироби незамінні в різних сферах промислової та господарської діяльності. Зі старих коліс можна виготовити абсорбенти, дорожні обмежувачі швидкості, захисні засоби техніки безпеки. Також зношені покришки можна використовувати для облаштування дитячих майданчиків, бігових доріжок і т. д.

Ми використовуємо файли cookie для оптимізації контенту та швидкодії сайту. Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.