Покупка шин онлайн: обов'язкові пункти при виборі


Вік інтернету речей і цифрових покупок істотно спрощує багато процесів, економить наш час, та (часто) гроші. Однак, при покупці шин онлайн, необхідно враховувати деякі аспекти, які не так актуальні при відвідуванні автомагазинів або ринків. У матеріалі ми розглянули основні особливості вибору та придбання шин через інтернет і ділимося з вами цим досвідом.

Етапи покупки шин онлайн


1. Вибір шин, незалежно від місця придбання, потрібно починати з потрібною вам розмірності коліс. Її ми рекомендуємо уточнити в посібнику по експлуатації до вашого автомобіля. Чому настільки важливо дотримувати типорозмір, рекомендований заводом-виробником? При встановленні менших або більших шин (це стосується і висоти профілю, і ширини, і діаметра) змінюються характеристики керованості автомобіля, менш ефективно працюють системи активної безпеки, некоректно функціонує спідометр та інші прилади.

Фірмовий інтернет-магазин Rosava дає змогу вибирати шини за всіма вищезазначеними параметрами. Але і в такому випадку ми все ж рекомендуємо перевірити заданий автовиробником розмір, адже диски та шини на машині одного і того ж року випуску можуть відрізнятися в залежності від комплектації, версії та встановленого силового агрегату. Також, якщо автомобіль був придбаний не новий, при його експлуатації диски могли змінюватися на відмінні від початкової комплектації авто. Відповідно — будуть відрізнятися від даних виробника.

Це очевидний, проте найважливіший параметр перед вибором і покупкою шин.

2. Далі функціональність сайту пропонує вам вибрати тип шин який ви хочете придбати: 

Найчастіше шини можна придбати в міжсезоння перед прийдешньою зимою, або влітку. Але якщо вам фінанси дозволяють, то можна придивитися і до покупки шин не по сезону. Часто інтернет-магазини влаштовують приємні акції та знижки на неходовий, в певний період року, товар. 

3. Коли ви вже визначилися з виробником, розмірністю і моделлю шин, ви переходите до оплати та доставки.

Як може здійснюватися оплата і доставка?

З метою залучення максимальної кількості клієнтів інтернет-магазини пропонують широкий вибір способів оплати. Найчастіше менеджери онлайн-магазинів пропонують:

 1. Здійснити передплату на карту, або рахунок юридичної особи.
 2. Оплатити товар під час отримання в точці видачі кур'єрської служби. 

У першому випадку ви менше переплачуєте комісії за переказ грошей, але в другому випадку можете вже бачити товар, за який переказуєте кошти. Формат оплати рекомендуємо вибирати виходячи з авторитетності та довіри до сайту. Про даний фактор детальніше згадаємо в порадах.Доставка шин по всій Україні від складу магазину, як правило, здійснюється національними транспортними компаніями. У них налагоджена широка мережа філій, і в будь-якому місті, селищі, або великому центрі територіальної громади сьогодні є їх представництва. Цей вид доставки найдоступніший, до того ж дозволяє побачити товар до його оплати, і в разі виявлених дефектів повернути кошти назад, або вимагати заміну. 

Великі інтернет-майданчики пропонують можливість самовивозу зі своїх фізичних складів, магазинів в містах. Однак не всі продавці пропонують таку опцію цілий рік. Зазвичай така можливість працює лише в сезони з підвищеним попитом на шини  відповідно навесні та восени.

Найдорожчий і найзручніший для клієнта спосіб - це адресна доставка коліс в точку, яку вибере покупець.

В чому переваги та недоліки покупки шин онлайн?

До головних переваг придбання шин в онлайн-магазинах варто віднести:

 • Наявність широкої лінійки виробників і моделей в одному місці.
 • Правильні умови зберігання з відповідним температурним режимом і рівнем вологості, в закритих приміщеннях.
 • Здійснювати операції онлайн можна цілодобово і без вихідних.
 • Інтернет-магазини пропонують «гарячі лінії» та фахівців-консультантів, які допоможуть вибрати й дізнатися наявність необхідної моделі шин (в потрібній кількості) онлайн. Без необхідності фізичного відвідування магазину.
 • Шини на онлайн-майданчиках часто коштують дешевше, ніж на ринках, або в мережевих магазинах.
 • Ніхто покупцеві в інтернет-магазині не нав'язує свою думку, він має право спиратися тільки на свій власний досвід і знання.

 

Але є у дистанційного замовлення шин і недоліки. Серед головних варто відзначити:

 • Неможливість оглянути товар перед покупкою.
 • Вказаний на сайті опис товару, ціна і наявність можуть відрізнятися від ситуації на сьогодні з різних причин.
 • Складніший механізм повернення шин при здійсненні помилкової покупки, необхідність повторного візиту в пункти кур'єрської доставки. 

Чиї поради слухати?

При виборі інтернет-магазину важко правильно визначитися з кращим. В Україні їх на сьогодні функціонує не один десяток. Найнадійніший спосіб  це купувати шини в офіційних інтернет-магазинах від виробників шин. Наприклад, таким сайтом є rosava.shop.

Важливо пам'ятати, що розташовані у верхній частині «пошукової системи» інтернет-магазини не завжди гарантують кращий рівень сервісу. 

Цікаво, що велика кількість реклами в інтернеті та функціонально продуманий сайт — це зовсім не ознаки онлайн-магазину, який надає неякісні послуги. Або того, що за всяку ціну заманює до себе споживача. Сьогодні створення, тестування і просування інтернет-майданчиків коштує серйозних коштів, яке окупиться лише при відповідному рівні реклами. Тому на рекламу також варто звертати увагу, проте вона не повинна виступати вирішальним чинником.

 

Незайвим буде вивчити досвід знайомих і колег, які раніше купували шини за допомогою інтернет-магазинів: як на конкретних онлайн-майданчиках працює служба підтримки, яким є час обробки замовлень і чи бувають затримки у зв'язку з лімітованим складом шин. 

Висновки


Ще років 5-7 тому придбання автомобільних шин в інтернет-магазині сприймалася як лотерея: чи вгадаєш з розміром, надішлють поштою вибрані шини й чи не обдурить продавець? Сьогодні сфера комплектуючих для автомобілів активно переходить в онлайн-сектор з усіма його перевагами та недоліками, які ми описали в матеріалі. Тому до нової реальності потрібно бути готовим, тим більше що переваг і комфорту в ній явно з кожним роком все більше.

Ми використовуємо файли cookie для оптимізації контенту та швидкодії сайту. Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.