Поради під час сезонної заміни шин


Автошина — один з головних компонентів автомобіля, яка відповідає за контакт з дорожнім покриттям і гарантує безпеку під час руху. Тому при сезонній заміні шин необхідно врахувати кілька рекомендацій, аби впевнено і комфортно почуватися на зимових дорогах.

Стирання глибини протектора

При установці старих зимових шин, які ви експлуатували на автомобілі в минулі сезони, слід звернути увагу на зношеність протектора. При його стиранні зменшується глибина, а це значить, що шина втрачає частину своїх властивостей, які забезпечували спеціальні ламелі та інші елементи рисунка протектора. Критичними показниками стирання шин вважається висота протектора 1,6 мм для літньої гуми та 4 мм для зимової — це відстань від зовнішнього краю шини до дна канавки. Виміряти глибину можна за допомогою спеціальних лінійок з глибиноміром. Для зручності споживача на шинах є спеціальні індикатори стирання - невеликі виступи в канавках, розташовані навпроти букв TWI. Якщо протектор стерся до цього рівня, це означає, що шину необхідно замінити (малюнок).

Нерівномірне зношення протектора

Залежно від манери їзди - активні старти або гальмування, які скорочують термін служби шини, а також від дорожнього полотна та інших факторів, шини стираються по-різному і нерівномірно. Тому слід виміряти глибину протектора в різних місцях по його окружності - з боків і посередині. Якщо одна сторона зносилася більше за іншу, то такі шини слід переставляти парами з передньої осі на задню і навпаки. Бажано, щоб цю процедуру виконував фахівець автосервісу. Якщо зношеність шини занадто нерівномірна, можливо, слід перевірити підвіску. Неправильна наладка підвіски або її зношені компоненти можуть сильно скоротити термін служби шини.

Дата виготовлення шини

Навіть якщо шинами мало користувалися або їх взагалі не використовували, з часом вони можуть стати непридатними для експлуатації. Ознаки «старіння» - поява тріщин на боковині, іноді деформація каркаса. У кожного продукту є терміни його використання. Тому, незалежно від глибини рисунка протектора або пробігу, шину краще замінити через 5 років після дати виготовлення. Дата виготовлення нанесена на боковині у вигляді 4 цифр (2 перші цифри - це тиждень, 2 останні - рік). Наприклад, цифри 3213 говорять про таку інформацію — шина виготовлена на 32 тижні 2013 року (малюнок).

Установка на авто однакових шин

На авто рекомендується встановлювати шини однакових моделей одного виробника. Різні моделі мають і різний рисунок протектора, і гумову суміш, а відповідно й технічні характеристики та навантаження. Тобто, різні шини не гарантуватимуть таку ж безпеку й ефективність, як однакові. Особливо це стосується тих водіїв, які з метою економії встановлюють 2 літні та 2 зимові шини. За статистикою, у автомобіля, «взутого» в такі шини, вдвічі збільшується гальмівний шлях, зносить або заносить автомобіль в залежності від того, на передній чи задній осі встановлені літні шини.

Шиповані чи не шиповані шини

Залежно від кліматичних умов, де будуть використовуватися шини, приймається рішення про встановлення шипів. В регіонах, де більшу частину зими дороги скуті льодом або погано очищаються від снігу, можна встановити шипи. Робити це потрібно в спеціалізованих автосервісах. При цьому встановлювати їх необхідно в усі нанесені на протектор отвори для шипів, як в шині ROSAVA Snowgard. Їх кількість відповідає міжнародним нормам. Для зручності споживачів на боковині нанесено рисунок шипа, розмір якого відповідає даному типорозміру шини. У таких шинах як Snowgard конструкція протектора спеціально розроблена з декількох шарів нових гумових сумішей різної жорсткості. Завдяки цьому бігова частина шини залишається м'якою і забезпечує надійне зчеплення при низьких температурах навіть без установки шипа. Гумовий шар, передбачений для розміщення фланця шипа, має більш жорстку структуру, яка дозволяє міцно його утримувати, запобігаючи випаданню.

Ризик б/в шин

Частина автолюбителів через різні причини купує шини, які були у вжитку. Такі імпортні шини в декілька разів дешевші. Але, як правило, вони не тільки мають знижені характеристики зчеплення та інших показників, але й несуть ризики, які можливо визначити при ретельній діагностиці фахівцями. Адже візуальні дефекти у вигляді стертості протектора, «залисин», латок, тріщин тощо — далеко не всі вади, які можуть приховувати б/в шини. Наприклад, корозію металевих елементів всередині шини або безліч мікротріщин, які можна побачити лише за допомогою лупи.

Крім того, шини з однаковим рисунком протектора могли бути виготовлені в різний час, встановлені на різні автомобілі, які експлуатувалися в різних умовах (манера їзди, навантаження, умови зберігання і т.д.), тому і термін служби у них може бути різним. Заощадивши кошти при купівлі б / в шин, все одно Ви проїдете на них менше, ніж розраховуєте. І головне — свідомо підвищуєте ризик потрапити в ДТП, наражаючи на небезпеку не тільки своє життя, а й життя інших учасників дорожнього руху. У перерахунку на гроші ви втрачаєте більше. Тому краще відмовитися від таких шин і купувати нові з гарантією від виробників.

Зберігання шин

При заміні шин необхідно дотримуватися правил зберігання знятих шин, аби їх можна було використовувати в наступному сезоні. Шини на дисках слід зберігати в горизонтальному положенні, без дисків — у вертикальному. Приміщення має бути захищене від прямих сонячних променів, добре провітрюватися. Поряд не повинно бути нагрівальних приладів, лакофарбових і легкозаймистих матеріалів, гострих предметів, які можуть пошкодити шину.

Ми використовуємо файли cookie для оптимізації контенту та швидкодії сайту. Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.