Що позначають кольорові позначки на шинах?


Нова шина несе на собі масу інформації, в тому числі та кодованої. Не всі водії знають, що означають кольорові смуги й кожна кольорова крапка на протекторі та боковинах, — та й чи потрібно?Почнемо з більш помітного — кольорових ліній на протекторі, що оперізують всю шину. Підбір кольорів і їх розташування на гумі індивідуальні для кожної моделі та розмірності в лінійці кожного виробника. І саме в цій інформації весь сенс ліній. Їх наносять на виробництві, причому навіть ще не на шину, а на гумову стрічку, яка на останньому етапі стане протектором. Оскільки саме протектор і гума, з якої він буде відформований, визначають основні характеристики моделі шини, її маркування наносять на бігову доріжку. До того ж таке маркування видно в такому положенні шини, коли не помітні позначення на боковині. Маркуванням на протекторі користуються і виробничники на заводі, і фахівці з логістики на великих складах.


 

Кольорові мітки на боковинах шини не так помітні споживачеві, але вони несуть важливу інформацію щодо особливостей конкретного екземпляра. Це крапки (рідше трикутники) певного кольору, які на шинному заводі наносять після тестування кожного виробу.
Жовта крапка (трикутник) позначає найлегше місце на окружності даної шини. Його важливо знати при монтажі шини на диск, щоб поєднати з ним найважче місце диска і таким чином уникнути застосування важких вантажів при балансуванні зібраного колеса. Своєю чергою, найважчим місцем диска вважається вентиль накачування, або крапка, діаметрально протилежна символу L на диску (наноситься не завжди). Деякі виробники замість L ставлять кольорову крапку або не відзначають найлегше місце диска зовсім.


Червона крапка (трикутник) в спрощеному розумінні відзначає найважче місце на окружності. Якщо говорити точніше, це місце з найбільшим радіусом конкретної шини. Так-так, якщо обміряти шину з точністю до часток міліметра, на ній знайдеться сегмент з трохи збільшеним радіусом. Деякі виробники називають його максимальною точкою відхилення радіальної сили RFV, а по суті це місце структурної неоднорідності. Тут в тілі шини стикуються краї стрічок каркасу, і через стик жорсткість і вага такої ділянки стають вищими. Якщо на колісному диску буде вказана точка його найменшого діаметра, при монтажі її бажано поєднати з червоною крапкою на шині. Але в роботі шиномонтажних майстерень такий глибокий підхід практикується рідко, а при наявності на диску позначки L червону крапку шини поєднують з нею, що цілком прийнятно.


Біла крапка (коло, трикутник) на боковині зустрічається не у всіх шин. Ця крапка за своїм змістом протилежна червоній крапці, тобто це місце з мінімальним відхиленням радіальної сили RFV, найм'якше місце шини. В ідеалі його поєднують з крапкою найбільшого радіуса диска або з крапкою, діаметрально протилежній позначці L на диску. На практиці до таких тонкощів доходять тільки на автомобільних заводах, коли монтують нову шину на новий диск.Білий круг з цифрою - особисте клеймо контролера якості на виробництві, який подібним чином підписується в тому, що нова шина відповідає всім критеріям.

Можна зробити висновок, що для рядового автомобіліста кольорові мітки на шинах важливих даних не несуть. Справді, це скоріше службова інформація для фахівців, які обслуговують машину.

Є, правда, одне АЛЕ: фахівцям не завжди можна довіряти, і якщо ви звикли контролювати все, що роблять з вашим автомобілем, то знати кольорове маркування все ж рекомендуємо.

Ми використовуємо файли cookie для оптимізації контенту та швидкодії сайту. Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.