Що робити, якщо пробив колесо: очевидні та нестандартні поради


Від такої неприємності не застрахований ніхто: колесо раптом розгерметизувалось, і водій, що хвилину тому спокійно сидів в затишному салоні, опиняється перед проблемою: що з цим робити?Почнемо з того, що прокол шини на сучасному автомобілі потрібно ще помітити. Тому водієві необхідно стежити за навантаженням в кермі, шумом з боку коліс та індикаторами тиску в шинах на щитку приладів (якщо такий є). Якщо пробите колесо вчасно не помітити, шина буде повністю зжована і питання її ремонту зніметься: тільки заміна.

Але будемо дотримуватися теорії, що прокол помічений вчасно. При появі ознак спущеної шини - відведення машини в сторону, гулу або ритмічного шуму з боку колеса, виляння корми - потрібно плавно знизити швидкість і повільно з'їхати на узбіччя в безпечному місці. Розбиратися зі спущеним колесом на проїжджій частині небезпечно, робити цього не варто.
Діагностика шини


Не у всіх випадках водій може розв'язувати питання спущеного колеса самостійно. Але потрібно спробувати знайти прокол або місце витоку повітря, щоб відразу визначитися зі стратегією розв'язання проблеми.

  • Прислухайтеся. Якщо повітря з шини ще все не вийшло, іноді можна почути шипіння і локалізувати місце витоку. Від нього залежить, що робити далі. Більш точно визначити прокол можна, якщо полити на підозріле місце водою: повітря, що виходитиме, буде пузирити плівку води, що затрималася на гумі.
  • Поверніть вентиль, сильно нахиляючи його, - часто саме він, тріснувши в місці виходу з диска, пропускає повітря. Відразу скажемо, що самостійно замінити його можуть тільки високопрофесійні водії, а іншим доводиться везти пошкоджене колесо в ремонт, замінивши його запаскою.
  • Перевірте ніпель. Малоймовірно, але повітря може виходити через несправний ніпель (золотник). Старий, але надійний спосіб перевірки за допомогою слини на отворі вентиля знають всі водії: переконайтеся, що повітря не намагається видути вологу бульбашку. Якщо все ж намагається - підвів золотник. Якщо немає запасного, спробуйте зупинити вихід повітря через пошкоджений ніпель, піддягши шляпку тонким інструментом, як би намагаючись витягнути його назовні. Міра це тимчасова, але часто ефективна.
  • Огляньте боковини шини. Найпростіше побачити пошкодження покришки на боковині, але дірка в цьому місці рідко з'являється сама по собі, зазвичай це результат удару колесом об краї великої ями. Конструкція шини така, що в польових умовах усунути можна тільки невелику діру боковини (близько 5 мм), і то лише за наявності спеціального ремонтного складу-герметика, який вдувається в шину через вентиль.

  • Огляньте протектор. В основному прокол з'являється саме на біговій доріжці, причому проблемне місце часто видає предмет, що з нього стирчить, який власне, і стає причиною проблеми цвях, шуруп, шматок дроту. Не поспішайте відразу витягувати його на світ Божий.
  • Сполучення обода диска з шиною. Це одне з найбільш ймовірних місць витоку повітря. Причина тут не прокол, а зіржавілий або пом'ятий на асфальтовій вибоїні диск. Серйозну вм'ятину можна виправити тільки на спеціальному верстаті, але деякі (сталеві диски) піддаються і звичайному молотку - хоча після цього все одно краще поїхати в майстерню. Просочування через корозію «лікується» після розбирання колеса, але плюс такої несправності в тому, що шина через неї втрачає повітря досить повільно.Варіанти вирішенняПерш за все, не поспішайте відразу демонтувати спущене колесо, щоб відремонтувати його або поміняти на запаску. Спробуйте визначити інтенсивність витоку повітря. Можливо, простіше буде накачати спущене колесо компресором або помпою і доїхати до найближчого шиномонтажу, де ним займуться професіонали. У деяких випадках, наприклад, якщо пошкоджені два колеса при одній наявній запасці, тільки періодично підкачуючи шину, що краще збереглася, можна дістатися до СТО. «Перспективним» в цьому плані виглядає витік в місці посадки шини на диск і прокол на протекторі - зазвичай такі пошкодження не призводять до інтенсивного виходу повітря, тобто, підкачавши колесо, цілком можна доїхати до майстерні.

Якщо буде прийнято рішення ремонтувати колесо на місці, скористайтеся такими порадами.

  • Пошкоджений вентиль - майже безнадійний варіант, відремонтувати на дорозі його неможливо. Однак якщо після підкачування шини вентиль не чіпати, не згинати, він буде труїти повітря в незначній кількості, так що можна продовжити рух, хоча й не швидко.
  • Коли через вибоїну в протекторі інтенсивно виходить повітря, в отвір можна закрутити найбільш відповідний шуруп. Повністю проблему така конструкція не вирішить, але доїхати до місця ремонту дозволить. 

  • При наявності на борту рем комплекту у вигляді балончика з речовиною-герметиком використовуйте його згідно з інструкцією - це досить ефективний засіб і користуватися ним нескладно.
  • Якщо в результаті зіткнення з грубою ямою пом'ятий диск або безнадійно розрубана покришка, тимчасово розв'язати проблему можна, вставивши всередину камеру відповідного розміру. Зробити це в польових умовах не кожному під силу, та й камеру потрібно десь взяти. Але все ж майте на увазі цей варіант - він можливий навіть в умовах невеликої шиномонтажної майстерні, де немає оснащення для відновлення диска або серйозного ремонту шини.


 

Під час турбот з пробитим колесом не забувайте про безпеку. Перш за все, позаду автомобіля потрібно виставити знак аварійної зупинки, як того вимагають ПДР і здоровий глузд. При використанні домкрата будьте впевнені, що машина зафіксована в повітрі надійно. Закріплювальні гайки (або болти) колеса затягуйте, коли машина стоїть на землі.

Ми використовуємо файли cookie для оптимізації контенту та швидкодії сайту. Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.