Що таке маркування M+S на шинах?


Чітко кажучи, шина - виріб вузької спеціалізації: кожна модель може максимально ефективно проявити себе тільки за певних дорожніх умов. Тому, думаючи про безпеку, ми так ретельно вибираємо шини, а виробники випускають моделі декількох груп і типів.

На боковинах деяких шин легко читаються великі літери M+S, іноді - M&S або MS. З їх розшифровкою все просто - Mud + Snow, тобто бруд і сніг. А ось що стоїть за цими словами, потрібно пояснити окремо.



Найголовніше, що потрібно знати, - слово «сніг» тут не означає, що це зимові шини у звичному розумінні. Однак вони можуть експлуатуватися взимку - хоча б тому, що склад їхньої гумової суміші більше зберігає еластичність при низьких температурах, ніж у виключно літніх моделей, а протектор з глибокою нарізкою впевнено справляється зі сніговим покриттям.



Але повноцінні зимові шини з позначенням у вигляді гори з трьома піками та сніжинкою (скорочено англійською - 3PMSF, 3 Peak Mountain Snow Flake), крім морозостійкої суміші протектора, мають також спеціальний рисунок. Він відрізняється великою кількістю ламелей для збільшення кількості різальних крайок, які продавлюють мікрошар води на льоду, ефективними водовідвідними каналами та блоками шашок протектора, що слугують і для захвату снігу, і для хорошого зчеплення з чистим асфальтом. Однак не рідкість шини, які несуть маркування і M + S, і 3PMSF, і такі моделі можна вважати зимовими.



Саме по собі маркування M+S швидше означає не сезонну приналежність шини, а тип покриття, на якому вона працює краще за все. Тобто це пухка, не щільна поверхня, на практиці - бруд, не втрамбований сніг, пісок, сипкий ґрунт, дрібна галька. Саме в таких умовах правильно працюють великі, далеко відставлені одна від одної шашки протектора на гумі «бруд плюс сніг». І снігове покриття тут всього лиш окремий випадок. Моделі з маркуванням Mud + Snow часто застосовуються на машинах, які багато їздять ґрунтовими дорогами, в першу чергу на позашляховиках і пікапах. З іншого боку, шини M+S зазвичай гірше тримають дорогу при маневруванні на швидкості, особливо на сухому і чистому асфальті.



На завершення відзначимо, що вибирати собі шини виключно по маркуванню на боковинах буде неправильно. Адже і M+S, і 3PMSF, і AllSeason - занадто узагальнені категорії, всередині кожної з яких є моделі з індивідуальною орієнтованістю. Наприклад, одна зимова шина краще працює на чистому холодному асфальті, інша - на мокрому, третя - на обледенілій поверхні, четверта - на не укоченому снігу, що нещодавно випав. Доречно ще нагадати, що зимові шини діляться на два підтипи: для м'яких європейських зим і арктичні (нордичні). І кожен підтип хороший для «свого» регіону і малокорисний в «чужому».

Тому вибирати шини потрібно, порівнюючи характеристики конкретних моделей і орієнтуючись на багатопланові тести незалежних організацій або автомобільних видань.

Ми використовуємо файли cookie для оптимізації контенту та швидкодії сайту. Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.