Водіння навесні: особливості та лайфхаки


Досвідчені водії знають, що навесні на дорогах небезпек не стає менше. У всякому разі, в перший час після відступу холодів. Виною тому не тільки автомобіль і природа, а й людський фактор.Нижче ми розповімо про особливості водіння у весняний період, а для початку наведемо кілька лайфхаків, як безпечно пережити період міжсезоння:

  • Не поспішайте «перевзуватися» в літню гуму: краще зимові шини на теплому асфальті, ніж літні — на обмерзлій або просто холодній дорозі.
  • Не вважайте весняну дорогу літньою: якщо вдень сонце і тепло, це не означає, що вночі та вранці не може бути заморозків.
  • Відсутність на асфальті льоду й снігу не означає, що дорога стала ідеальною: якраз навесні на ній виявляється багато інших сюрпризів.
  • Не поспішайте відразу переходити на літній стиль водіння, навіть досвідченому водієві необхідний час, щоб освіжити навички в умовах, що змінилися.
  • Пам'ятайте про те, що навесні значно збільшується кількість транспорту на дорозі та велика частина водіїв, що з'явилися  аж ніяк не відзначаються майстерністю.


Дорога і «проліски»


Дорожні обставини у весняний період мають свої особливості: разом з сонцем на дорогах з'являється багато так званих «водіїв-пролісків».

По-перше, це автомобілісти, які з яких-небудь причин не їздили в холодну пору року: дачники, прихильники шашликів та відпочинку на природі, пенсіонери зі своїми особливостями водіння. По-друге, це мотоциклісти та скутеристи. Потрібно додати сюди велосипедистів, які через брак велодоріжок їздять по проїжджій частині, далеко не завжди дотримуючись ПДР.

Всі ці категорії водіїв не тільки ущільнюють трафік, але й насичують його позаштатними ситуаціями: рухом без світлових сигналів, несподіваними перелаштовуваннями та обгонами, перевищенням швидкості або невиправдано повільним рухом, зупинками в недозволених місцях. Тому навіть досвідчений водій автомобіля повинен бути особливо уважним до сусідів по потоку.

Особлива тема — діти та дорога. Причому навесні їх стає набагато більше — не завжди дисциплінованих і часто без батьків. Тепер небезпека посилюється доступністю різних видів компактного електротранспорту — гіробордів, гіроскутерів. Керовані дітьми, вони повсюдно з'являються у дворах і все частіше — на проїжджій частині.


Весняна дорога


Повно сюрпризів приховує й саме дорожнє полотно. Весняна погода буває мінливою, і при +10 °C або +12 °C денної температури вночі можливі заморозки. Це означає, що вранці в затінених місцях або на шляхопроводах (мостах) цілком реально потрапити на обмерзлу ділянку. Навіть якщо вона буде невеликою, протяжністю всього кілька метрів, цього може виявитися достатньо, щоб водій втратив контроль і автомобіль потрапив в аварію. Ця небезпека особливо актуальна для тих, хто їздить вночі або рано вранці.

Це ще один привід не поспішати змінювати шини на літні. Річ у тому, що зимова гума втрачає на теплому асфальті набагато менше зчіпних якостей, ніж літня — на холодному або мерзлому. Під час руху в дощ, що досить типово для міжсезоння, досить ефективно працюють як літні, так і зимові шини. Аквапланеруванню вони протистоять однаково. Головне, щоб протектор не був занадто зношений. Так що, навіть якщо весна видалася сирою, фактор мокрої дороги не повинен підштовхувати вас до термінового переходу на літню гуму.

Крім цього, навесні разом зі снігом іноді сходить асфальт, і це особливо небезпечно. Після холодів катастрофічно глибокі ями з'являються там, де їх найменше очікуєш, — на швидкісних трасах, в тому числі недавно відбудованих. Покришка, якщо хтось вдарив по ній при високій швидкості на грубій вибоїні, — це загроза зазнати аварії. Тому потрібно їздити не поспішаючи, щоб мати у розпорядженні час на об'їзд або гальмування перед небезпечною ямою.


Підсумкові рекомендації


Пропонуємо вам кілька лайфхаків — прийомів водіння, які допоможуть уберегти шини від пошкоджень на розбитих весняних дорогах, а себе — від небезпеки потрапити в аварію.

  1. Не піддавайтеся почуттю уявної безпеки: якщо ви не впевнені, що зможете вчасно помітити яму та об'їхати її, підтримуйте ту швидкість, яку вважаєте безпечною, а не ту, з якою рухається потік.
  2. Привчіть себе сидіти за кермом і тримати його правильно. Це дасть вам можливість чітко скерувати кермо та об'їхати вчасно помічену перешкоду.
  3. Ухиляючись від зіткнення з  транспортом, що раптово з'явився, намагайтеся не підставити себе під удар іншою машиною. Пам'ятайте, що при хороших шинах гальмування — аж ніяк не гірший варіант, щоб уникнути ДТП, особливо якщо на оцінку ситуації для маневру кермом часу немає.
  4. Не поспішайте переходити на літній стиль водіння з приходом першого тепла. Зачекайте, коли сонце прогріє дороги, працівники комунальних служб приберуть з них відсів, пісок та інші залишки зимової посипки. 
Ми використовуємо файли cookie для оптимізації контенту та швидкодії сайту. Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.