Як підібрати шини до дисків?


Якщо неправильно обирати шини або диски для авто, можна наразитися  на низку небажаних наслідків. У першу чергу, необхідно керуватися порадами виробника шин щодо застосування дисків, оскільки вони стандартизовані у всьому світі. В цьому випадку можна гарантувати оптимальну працездатність шини та автомобіля.

Тому так важливо поставитися з усією серйозністю до підбору гуми за дисками 

Підбір дисків по маркуванню

Щоб підібрати диски на авто, необхідно врахувати їх технічні характеристики. Їх можна знайти в маркуванні, яка в загальному вигляді позначається як 5J х 13 FH, де:


  • 5 - ширина диска в дюймах (1 дюйм - 2,54 см);
  •  J - повнопривідне авто (можуть бути літери P, D, B, K і J або їх поєднання);
  • FH - хамп (виступи на посадкових полицях обода для герметизації шини);
  • 13 - діаметр диска в дюймах.

 


Щоб правильно підібрати диски, важливо знати й принципи маркування шин. Саме в маркуванні містяться важливі відомості щодо габаритів покришок. Всі ці параметри можуть знадобитися під час підбору дисків для авто.

 


Основні правила вибору


Найпростіший спосіб - підібрати диски згідно з маркою авто. Для цього достатньо зазирнути до інструкції по експлуатації автомобіля або під кришку бардачка. Але для цього не завжди є можливість. У такому випадку можна скористатися спеціальними сайтами.

На спеціалізованому сайті, як правило, користувачеві пропонують зазначити рік, марку і деякі інші дані автомобіля. Після введення потрібної інформації система видасть результат.

Підбір кольору дисків до кольору машини теж можна зробити в онлайн-режимі. Для цього існують спеціальні сервіси - конфігуратори. Вони дозволяють виконати візуальний підбір дисків не лише за кольором, але і за формою, дизайном і стилем.


Щоб самостійно підібрати шини до автомобіля, потрібно врахувати наступні нюанси:

  • Диски обов'язково повинні збігатися по центральному отвору. Якщо домогтися цього не вдається, то потрібно використовувати установче кільце (якщо отвір в диску більший, ніж потрібно).
  • Диски повинні мати достатню міцність для того, щоб витримувати вагу автомобіля. Зазвичай вони виготовляються з великим максимальним навантаженням. Але якщо ви відмовилися від підбору дисків по марці авто і вирішили переставити їх, наприклад, з легкового автомобіля на який-небудь кросовер, максимальне навантаження варто уточнити зазирнувши у паспорт продукції. Якщо ж його немає, варто зайти на сайт виробника і знайти там потрібну модель.


Примірка дисків - важливий етап перед бортуванням шини. Це допоможе уникнути ситуації, коли навіть за збігу всіх параметрів диск не стає так, як потрібно.

Попередня примірка дисків на авто дозволить перевірити, чи не впирається він в супорт або підвіску.

Фахівці рекомендують вибирати диски та шини стандартних розмірів, яким виробник машини віддає перевагу. Саме тому оптимальним варіантом є вибір шини згідно з маркою авто. Не менш важливо правильно встановити диск, оскільки комфортність пересування першочергово залежить  від якості монтажу.


Ми використовуємо файли cookie для оптимізації контенту та швидкодії сайту. Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.