Як правильно зберігати шини?


У кожного автомобіліста рано чи пізно виникають труднощі, пов'язані не лише  з покупкою і заміною покришок для авто, а й із забезпеченням оптимальних умов зберігання зимової або літньої гуми. Тільки за умови правильного зберігання невикористовувані шини збережуть експлуатаційні характеристики і прослужать ще багато років.

Ідеальним рішенням стали би послуги спеціалізованих підприємств, які займаються сезонним зберіганням автошин. В даному випадку гума  зберігалася б у складському приміщенні, що опалюється,  і де фахівці правильно складають покришки . Завдяки цьому можна усунути нерівномірний тиск і запобігти  деформації  гуми за час тривалого простою.

Якщо ж автовласник не має можливостей або бажання замовляти послуги таких фірм, йому доводиться зберігати автошини на балконі  квартири, в гаражі або іншому підсобному приміщенні. Але важливо знати, як правильно зберігати шини, захистивши їх і від морозу, і від високої температури.

Як підготувати  шини для зберігання?

Важливим моментом є правильна підготовка покришок для подальшого зберігання. Для початку необхідно ретельно очистити автошини, видаливши з поверхні пил, бруд, каміння та  інші речовини, інакше вплив абразивних частинок може завдати сильної шкоди протектору. Після того, як ви очистите і промиєте гуму для авто, необхідно її повністю висушити, щоб зайва волога не стала причиною появи цвілі.

Для пакування шин бажано користуватися не поліетиленовими пакетами, а мішками з натурального текстильного матеріалу (можете придбати спеціальні чохли). Завдяки цьому покришки будуть провітрюватися і «дихати».

Місця зберігання

Після  підготовчих заходів слід вибрати місце, придатне для зберігання покришок.

Найбільш придатні місця

Літню та зимову гуму можна зберігати:

  • У квартирах, сухих і чистих коморах. При цьому важливо, щоб до приміщення з автошинами не потрапляв  пар з душової та гарячі потоки повітря з кухні.
  • На засклених опалюваних балконах.
  • У сухих гаражах з обігрівом. Важливо, щоб біля покришок не зберігалися хімічні реагенти і джерела відкритого вогню з іскрами.
  • У просушених льохах. Даний варіант можливий за  дотримання правил і оптимальних умов зберігання автомобільних шин (при температурі + 15..+25 градусів, вологості повітря 50-75%, відсутності випарів небезпечних речовин).

Небажані місця

Колеса та шини не бажано тримати:

  • У загальному тамбурі біля входу до квартири, холодних зонах на поверсі та сходовому майданчику. Норми пожежної безпеки забороняють захаращувати дані приміщення, та й навряд чи інші мешканці будуть раді щодня відчувати незручності через ваші покришки.
  • У неопалюваних гаражах, місцях, де шини будуть безпосередньо контактувати з батареями опалення, під   трубопроводом, який протікає, на полиці з нерівною поверхнею. Через занадто низьку, надмірно високу температуру, підвищену вологість або дуже пересушене повітря автомобільна гума може розкладатися, набувати  гірші хімічні та фізичні властивості. Це істотно знизить її міцність, еластичність і довговічність. А нерівна поверхня може стати причиною деформацій і ушкоджень покришок.
  • На відкритому незаскленому балконі. В таких умовах на автошини впливає волога, вітер, прямі сонячні промені і низькі температури. Через усі ці фактори покришки можуть швидко стати непридатними.

Як правильно зберігати гуму?

Існують деякі відмінності зберігання шин  без дисків та з дисками. Розглянемо особливості кожного варіанта.

Зберігання без дисків

Всі ми розуміємо, що в побутових умовах вкрай важко суворо дотримуватися вимог ДЕСТів. Якщо ви не хочете платити за послуги сезонного зберігання спеціалізованими фірмами, то можливими місцями, де покришки чекатимуть нового сезону, є балкон або гараж.

Звичайно, незначні відхилення температурного режиму від норми допустимі, але потрібно врахувати, що головним ворогом автомобільної гуми є ультрафіолетове світло. З часом під прямими сонячними променями структура покришок сильно змінюється, знижується її еластичність, з'являються дрібні тріщини. Тому обов'язково потрібно вкривати шини від сонця. Також рекомендується захист  гуми від можливих атмосферних проявів (дощ, сніг).

Для цього потрібно використовувати шматки водонепроникних тканин. Можна також придбати спеціальні чохли або пакети. Рекомендується ретельно оглянути гуму на наявність гриж, глибоких порізів та інших пошкоджень каркасу.

Покришки без дисків суворо забороняється підвішувати, оскільки вони досить швидко деформуються, через що герметизація колеса буде недостатньо якісною. До того ж бажано не класти шини горизонтально по кілька штук у висоту, оскільки так деформація буде по ширині. Оптимально розташовувати покришки без диска вертикально, одна біля одної в один ряд.


Зберігання шин з дисками

Хороший спосіб тримати колеса в зборі - підвішування в сараї або гаражі. У такому стані все навантаження припадатиме на колеса, що запобігатиме деформації покришок. При зберіганні шин на дисках на підлозі заборонено ставити їх вертикально - оптимально класти по 4 шини у висоту одну  на одній, оскільки обіддя не даватимуть гумі деформуватися.

Ми використовуємо файли cookie для оптимізації контенту та швидкодії сайту. Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.