Як влаштована автомобільна шинаШиною називають еластичну гумокордову оболонку, яку встановлюють на обід диска. Це один з найбільш важливих елементів автомобіля, оскільки від покришок залежить ступінь керованості транспорту і, відповідно, безпека на дорозі.


Ще автошини впливають на витрату пального і ступінь комфорту водія під час проїзду. Всі ці фактори визначає конструкція шини, яка включає такі основні елементи:

 • Каркас.
 • Брекер.
 • Боковини.
 • Протектор.
 • Борт.
 • Герметизуючий шар (в безкамерних покришках).

Каркас


Каркас є основною частиною покришки, яка передає навантаження, що діють на колесо з боку дороги на обід колеса. Він складається з полімерних ниток, має достатню жорсткість і міцність. Нитки зібрані в один або кілька шарів. Нитки каркасу можуть йти в різному напрямку. Залежно від цього виділяють:

 • Діагональні шини. Нитки каркасу йдуть по діагоналі та перехрещуються між собою. Їх кількість завжди відповідає парним числом: 2, 4, 6 або 8.
 • Радіальні. Нитки корду йдуть прямо від борта до борта без перехрещування. Крім того, така шина має жорсткий металокордний брекер. Радіальна конструкція шини набула більшого поширення. Вона буває камерною та безкамерною. У маркуванні радіальних покришок присутня буква R (це не «радіус», а саме вказівка конструкції шини). 


Основна відмінність радіальної від  діагональної у тому, що завдяки своїй конструкції така шина поводить себе, як гусінь, маючи  менше проковзування елементів рисунка. Це зменшує зношуваність радіальної автошини у порівнянні з діагональною на 20-30%, а іноді й більше. 

 

Брекер


Це спеціальний жорсткий пояс (для радіальної шини), розташований під біговою доріжкою. В основі брекера кілька шарів прогумованого металевого корду (в діагональних шинах, за наявності, брекер виготовляється з текстильного матеріалу). Вони розташовуються лише в діагональному напрямку.

Брекер збільшує опірність корду навантаженням і пом'якшує  впливи ударів, зменшуючи проковзування протектора


Боковини


Не менш важливе значення в конструкції мають боковини. Вони оберігають корд від зовнішніх впливів і поліпшують комфорт пересування.

 

Протектор


Конструктивно протектор - це гумовий шар з рельєфною поверхнею, в якому виділяють:

 • Бігову доріжку - центральну частину рисунка, що забезпечує достатню площу контакту з дорогою.
 • Плече - бічні блоки, що збільшують жорсткість всієї конструкції та утримують авто на дорозі.
 • Ламелі - вузькі прорізи на елементах рисунка, що дозволяють розділити водяну плівку, зменшивши її поверхневий натяг. Це дозволяє шині ефективно чіплятися за дорогу.
 • Водовідвідні канавки, необхідні для запобігання акваплануванню. 


Борти


Конструкція шин включає ще один важливий елемент - борти. За їх допомогою  забезпечується надійна посадка на обід, а також герметизація місця з'єднання з ободом (якщо це безкамерні покришки). В основі бортів лежить кільце з прогумованого дроту.


Герметизуючий шар


Використовується в безкамерних покришках. Знаходиться всередині шини та прилягає до каркаса, від носка до носка борту. Виготовляється зі спеціальної газонепроникної гуми. У порівнянні з камерою знаходиться  в ненапруженому стані. Тому під час проколу повітря виходить повільно і керування автомобілем не втрачається, що гарантує безпеку водія і пасажирів.

Ми використовуємо файли cookie для оптимізації контенту та швидкодії сайту. Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.