Як замінити колесо?


Автомобіль давно вже став засобом пересування, а не розкішшю. Але керування транспортним засобом завжди пов'язане з підвищеним ризиком і непередбачуваними ситуаціями. Невеликий цвях або інший гострий предмет на дорозі можуть перетворити машину із засобу комфортно  дістатися до  потрібного місця -  в купу нерухомого металу. Основні симптоми проколу колеса - різке зниження швидкості, кермо складно утримати, машину веде в бік. У цей момент слід негайно  припаркуватися на узбіччі, щоб не заважати решті потоку руху автомобілів на дорозі. Якщо ви потрапили в подібну неприємну ситуацію, то знайте, що замінити колесо не так складно, як здається на перший погляд. Ми пропонуємо інструкцію з 10 пунктів, дотримуючись яких ви швидко і легко зможете продовжити свій шлях на машині навіть без сторонньої допомоги.

Покрокова інструкція, як замінити колесо

Щоб замінити колесо на автомобілі, необхідно дотримуватися такого порядку дій:

  1. Після того, як ви припаркувалися, необхідно встановити аварійний знак і увімкнути аварійну світлову сигналізацію.
  2. Далі дістаньте з багажника домкрат і набір ключів для заміни колеса.
  3. Поставте машину «на передачу» (якщо у вас механічна коробка передач) або в положення «паркінг» (якщо у вас автоматична система).
  4. Перед тим, як піднімати машину, потрібна установка відкотів, щоб транспортний засіб не з'їхав вперед або назад під час ремонтних робіт, що може призвести до серйозного пошкодження ходової частини. Так, якщо проколота  шина, що біля водія, то відкоти потрібно встановити під заднє колесо (і навпаки).
  5. Також потрібно підкласти дерев'яну дошку під сам домкрат, інакше під вагою транспортного засобу підйомний інструмент буде вдавлений в землю, а авто впаде, що неприпустимо. Потім підведіть домкрат під днище автомобіля на спеціальні балки, але не поспішайте піднімати авто. Спочатку зніміть ковпак і балонним ключем ослабте всі болти. Можливо, у  даному випадку доведеться докласти зусиль.
  6. Тепер можна починати піднімати авто домкратом до того моменту, поки колесо не «зависн» у повітрі.
  7. Перед завершальним етапом заміни залишається лише остаточно викрутити болти і зняти зіпсоване колесо.
  8. Встановіть нове колесо, закрутіть болти.
  9. Затягуйте болти не підряд, а через один по діагоналі, щоб кріплення обода було рівномірним.
  10. Наприкінці слід опустити машину і остаточно затягнути болти.

Ось і все - ваш чотириколісний друг знову готовий до руху. Як бачите, поставити «запаску» можна всього за кілька хвилин, маючи необхідний набір інструментів. Тепер ви можете безперешкодно продовжити свій шлях до призначеного місця.

Якщо  в багажнику не виявилося потрібного інструментарію або «запаски», то вам знадобиться стороння допомога. Ви можете звернутися до автосервісу з виїздом фахівців на місце, або до своїх друзів, або спробувати знайти необхідні інструменти у проїжджаючих повз автомобілістів.

Ми використовуємо файли cookie для оптимізації контенту та швидкодії сайту. Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.