Знос шин - все, що необхідно знатиБагато елементів піддаються зношеності, але через  часте використання вона найпомітніша на шинах. Кожен автомобіліст хоча б один раз наражався на таку  проблему. Знайти рішення дуже просто - достатньо купити нову шину. Але наступного разу важливо зрозуміти, чому так сталося.

Багато що залежить від швидкості руху транспорту, температури повітря, полотна дороги, тиску,  ступеню  завантаженості авто тощо. Є безліч чинників, що впливають на стирання шин, але свій початковий вигляд під час  тривалої  експлуатації ці елементи колеса втрачають у будь-якому випадку. Правда, якщо правильно поводитися з шиною, знати всі нюанси, можна продовжити  термін її придатності.

Найбільш поширені причини стирання шин:

 • поступове старіння гумового покриття. Це залежить від умов використання та зберігання шин. Неправильна експлуатація і зберігання під сонячними променями, в теплому або холодному, вологому приміщенні прискорюють  допустиме стирання;
 • одностороннє стирання. У такому разі  гума може стиратися із зовнішньої сторони, а також  і з внутрішньої;
 • використання шин з неправильним тиском;
 • неполадки в пружинах, важелях, амортизаторах;
 • порушення балансу шини та колеса;
 • екстрене гальмування або довгий простій можуть викликати дефект.


Види стирання 


Загалом стирання шини можна поділити на два види: 

 • нормальне стирання, коли гума відпрацювала свій термін;
 • передчасне, котре викликає безліч зазначених  вище причин.

Якщо про природне стирання  можна лише сказати, що термін експлуатації шин заслужено завершується  і потрібно придбати  нові, то щодо передчасного стирання виділяють такі  його види:


Все про нерівномірне стирання


Шини часто лисіють вже після пари тисяч кілометрів. Це перша ознака нерівномірного стирання, яке фахівці називають плямистим. Найчастіше воно свідчить про низьку якість гуми, проблеми з автомобілем або недосвідченість водія. Старт з пробуксовуванням, різке гальмування та агресивна їзда можуть «вбити» будь-які шини. Навіть якщо є зимова гума, автомобіль може злетіти з дороги. Виправити ситуацію можна, якщо замінити гуму або відрегулювати на спеціальному стенді на СТО.

Можна виділити три основні причини стирання:

 • сила бокового обертання;
 • волочіння;
 • фізико-хімічний склад.

Стираються  шини як з внутрішнього, так і з зовнішнього боку при підвищеному тиску, швидкому гальмуванні та неумілій  їзді. Якщо стирання  нерівномірне й одна сторона стерлася більше, ніж інша, то шини можна поміняти місцями, але виконувати цю процедуру повинен професіонал. Найкращий варіант виправлення ситуації – звернутися   до шиномонтажу.


Чим загрожує їзда на відпрацьованій шині?


Кожен водій сам вирішує, їздити йому на лисій гумі або купити нову, але краще не ризикувати власним життям і життям  інших. Рекомендується регулярно проводити діагностику і стежити за станом шин.

Шини зі стертим протектором можуть призвести до ДТП за будь-якої пори року і за будь-якої погоди. Думати про те, що хороша гума потрібна тільки в ожеледь - помилка. Стертий протектор не забезпечує належного зчеплення навіть з якісним дорожнім покриттям навіть у  суху погоду. Під час  дощу поведінка авто взагалі непередбачувана. Аквапланерування «лисої» гуми цілком може призвести до аварії.

Складно з «лисою» гумою і гальмувати, особливо на слизькій поверхні. Сильний розворот машини, несподівані повороти можуть призвести до ДТП. Найчастіше саме такі ситуації трапляються з тими, хто не проводить своєчасну діагностику і не купує нову якісну гуму. Важливо відзначити, що середній термін будь-якої шини — 5 років.


Як визначити ступінь стирання шин?


Водій повинен регулярно перевіряти ступінь стирання. Зношені  шини дуже часто проколюються, ковзаються на воді, призводять до аварії, зменшують стійкість на трасі. Загальний гранично допустимий рівень стирання становить 1,6 мм.

Виділяють такі способи визначення:

 • застосування спеціального індикатора стирання;
 • вимір глибини профілю.

Індикатор стирання шин

Оптимальний і популярний спосіб вимірювання стирання гуми - індикатор стирання, який, як правило, розташовується в глибині поздовжніх канавок. Кожна модель шини має свою глибину протектора, яку потрібно перевіряти, використовуючи спеціальні методи, оскільки, коли ця глибина стирається, стає небезпечно їздити по мокрих, слизьких або вкритих кригою дорогах.


Як можна визначити нерівномірне стирання?


Використовуючи технічні засоби, швидше і простіше  визначити глибину стирання гуми. Для цього необхідний спеціальний прилад. Його можна придбати на будь-якому СТО або у магазині автомобільних запчастин.


Як користуватися спеціальним приладом для вимірювання ступеню стирання?


Прилад  необхідно розмістити прямо в канавці протектора і після цього включити. Оскільки прилад електричний, на його екрані мають зобразитися цифри. Оптимальне значення - 2 мм товщини для літньої гуми та 5 мм для зимової. Якщо спеціальний прилад показав менші цифри, то потрібно терміново замінити шину.

Ми використовуємо файли cookie для оптимізації контенту та швидкодії сайту. Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.